Fotogalerie

PROJEKT 72 HODIN – tradice naší školy

Tento rok se celorepubliková pomáhající a úklidová akce 72 HODIN nesla v duchu hesla „Ladíme Svět do pohody“ a vyjadřovala tak myšlenku, že cesta k vnitřní spokojenosti a klidu začíná u nás samotných a pokračuje skrze naše činy směrem k okolí. Proto jsme v pátek 11. 10. 2024 vzali do rukou hrabě, smetáky, rýče, lopaty a zkrášlili okolí naší školy. Odměnou nám byla radost a dobrý pocit z vykonané práce. A nejlepší tečka na konec… opečený špekáček.
Žáci školy

Jablíčkový den

… z jablíček z naší školní zahrady jsme vykouzlili sladký MOŠT…ale nejprve jsme museli jablka posbírat, očistit, odstranit jádřince, nakrájet na menší kousky, odšťavit v odšťavňovači, přecedit přes sítko, nalít do pohárků a teprve až teď …ŤUK…NA ZDRAVÍ… nám všem.

ZOO trochu jinak

Na začátku školního roku jsme se vydali na školní výlet do ZOO. Nebyla to obyčejná ZOO, byla to unikátní KOVOZOO ve Starém Městě. Unikátní proto, že všechna zvířata, která jsme viděli, byla vyrobena z nepotřebného odloženého odpadu. A tak teď už víme, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale hlavně nadále i užitečné.

Den otevřených dveří

proběhl 28. května na naší zahradě a v budově Základní školy.
Všem milým hostům děkujeme za návštěvu, bylo nám s vámi pohodově a těšíme se na další Dny.

Barevný týden v naší škole (4. – 8. března)

Od pondělí do pátku jsme měli barevný týden. Co to znamená? Každý den se obléknout do oblečení dané barvy. Stačí tričko a ponožky, ale čím víc, tím líp. Trochu jsme si i zasoutěžili: každý kus oblečení = 1 bod pro třídu. 
A jak jsme si to užili? To se dozvíte tady.

bt24

Zlínská zrcadla
– multimediálně o historii města a jeho obyvatel poutavou formou

Krásný projekt realizovaný přímo u zámecké budovy v centru města, který seznamuje širokou veřejnost o minulosti kraje.  Hlavním cílem autorů bylo předat informace pomocí zážitku, a vytvořili tak výtvarně hodnotnou a emočně bohatou expozici.
Mezi stromy zlínského parku ležela zrcadla. Každé vyprávělo svůj osobitý příběh lidí z okolí Zlína.
Jedná se o rozvinuté obrazovo-textové vyprávění, které diváky fakticky ukotví v jednotlivých tématech expozice, v čase a prostoru.

Vybíjená

V předvánočním čase jsme se, jako každoročně, setkali v tělocvičně školy při vánočním turnaji ve vybíjené.

 

72 hodin

Naše škola se každoročně zapojuje do celostátního projektu 72 hodin, protože uklidit okolní prostředí a pomoct nám dává smysl.
Vedlejším tématem tohoto ročníku byli OPYLOVAČI.
„Důležití pro život na Zemi, bez nich by nebylo nic“, říkají žáci naší školy a mají pravdu.
Včely a vše okolo nich – skvělé téma k uvědomění si propojenosti života rostlin a živočichů na naší planetě. Jak vlastně včely přicházejí na svět? A jaké mají v úlu úkoly?
Řeč je ale i o vosách, čmelácích, motýlech a broucích. Ti také na našich zahradách a loukách vykonávají důležitou práci při opylování květin a my jim za to děkujeme.
Žáci naší školy

Mikuláš

Po roce k nám opět zavítali Mikuláš, anděl a čerti. Mladší děti měly připravenou básničku, starší hříšníci museli slíbit, že se polepší. Nakonec nikdo do pekla odnesen nebyl, i když někteří unikli jen taktak. Všichni dostali nadílku a malým i velkým se mikulášské dopoledne moc líbilo.

Jak si zvolit správné povolání

Na konci září jsme se zúčastnili Řezbářského sympozia  – Bystřické dřevosochání 2023 v Bystřici pod Hostýnem. Mohli jsme vidět práci řezbářů a truhlářů, ruční práci i práci na strojích a v dílnách Střední školy nábytkářské a obchodní. S pomocí mapy města jsme pak hledali a našli vystavené dřevěné sochy z minulých ročníků. Práce se dřevem je náročná, ale krásná a potřebná.
Žáci druhého stupně základní školy

Do Brna za poznáním

Ve čtvrtek 21.9. 2023 jsme vyrazili na výlet do Brna. Co nás čekalo? To si můžete přečíst zde.

Bezpečně na kole

V rámci projektového dne Bezpečně na kole jsme v měsíci květnu navštívili dopravní hřiště v Loukově. Našim cílem bylo osvěžit si pravidla BESIP. Cílem našich čtvrťáků bylo získat Průkaz cyklisty. Všichni byli úspěšní!! Gratulujeme!!

Výlet do Prahy

Paní učitelko, pojedeme na výlet do Prahy? Říkala jste, že až budeme v devítce. A tak jsme jeli. Přizvali jsme ještě kamarádky a kamarády ze sedmičky, protože víc hlav si víc pamatuje a víc očí víc vidí. A taky že jsme toho viděli hodně. V Národním muzeu jsme prošli expozici pravěku a hornin aminerálů. Viděli jsme pomníček Jana Palacha. Z výšky na nás shlížel svatý Václav na koni. No, dějepis na každém kroku. Královskou cestou, kolem Staroměstského orloje přes Karlův most jsme vystoupali až na Pražský hrad. Slyšeli jsme angličtinu, slovenštinu, japonštinu, němčinu a potkali lidi různých národů. České dráhy nás večer rychlíkem bezpečně a načas dopravily domů. Ve škole se učíme hodně věcí, ale co jsme zažili a viděli, to už nám nikdo nevezme. Bylo to super! 
Deváťáci Běty, Any, Ondra, Kuba a Pepík 

Kam v květnu? Třeba do Květné zahrady

Jednoho květnového úterý jsme si to namířili do nedaleké Kroměříže. Na programu byly krásy Květné zahrady a historické centrum města. Výlet se nám vydařil díky příjemnému počasí a celý den se nesl v pohodové atmosféře. Nebylo nás moc, ale viděli jsme toho dost! 

Den Země na naší škole

Ve středu 26. 4. se uskutečnil projektový den, zaměřený na ekologické a environmentální aktivity. Povídali jsme si o životním prostředí v našem okolí. Kam s odpady? Neplýtváme jídlem?
Více se dozvíte zde.

Holešovská únikovka

Ocitli jsme se se svojí třídou na neznámém místě, v neznámém prostředí a čase. Naším úkolem je dostat se zpět. Více si o tom můžete přečíst zde.

Velikonoce – svátky jara 

I letos jsme si v našem projektovém dni “Velikonoční zastavení u nás i u našich sousedů” přiblížili velikonoční zvyky a tradice. Malování a zdobení vajíček, proč se chodí před Velikonocemi klepat, velikonoční pomlázku. Nechybělo ani tradiční velikonoční pečivo. A jaké mají Velikonoce v dalších státech Evropy? I o tom jsme se něco dověděli od našich nejstarších spolužáků.

Ochutnávka sýrů 

V rámci projektu „Mléko do škol“ nám Ekofarma Javorník dodává pro žáky 1. stupně mléko a sýry. Společně jsme využili jejich nabídky a s žáky ochutnávali různé druhy sýru v bio kvalitě, které nám v rámci projektu nabídli. Moc jsme si pochutnali …

Vánoce

Čas, kdy se den zkracuje a dlouhé večery dávají prostor těšit se na Vánoce. Dávné zvyky, vyprávění o Vánocích, a hlavně krásné koledy, to vše se stalo součástí našeho vánočního vystoupení pro rodiče, žáky a všechny naše blízké.

Mikulášská nadílka pro naše mladší kamarády… 

… a skoro všechny čerty jsme letos nechali stát venku! 

Děkujeme městu Holešov

za krásný výlet do nejkrásnější zoologické zahrady na Lešné, perly našeho regionu

Pomalu končící školní rok a blížící se prázdniny jsme si zpestřili výletem do zoologické zahrady. Dne 17. června 2022 se vydaly děti prvního stupně OU a ZŠ Holešov na výpravu za zvířátky. Jako první nás přilákal nově otevřený pavilon, kde jsme s dětmi obdivně pozorovali hbité kočkovité šelmy. Důležitou zastávkou byla návštěva akvária s rejnoky. To bylo radosti, když si je děti mohly pohladit. Nejeden úsměv vykouzlili tučňáci ve svém vodním představení. Na cestě za žirafami jsme potkali veliké želvy a novou expozici dravých ptáků. Potom jsme už spěchali pozdravit malé slůňátko s rodinou. A mezitím zmrzliny a plno dalšího občerstvení na každém kroku. Byl to moc hezky prožitý den. A také díky vám byly některé děti úplně poprvé v zoologické zahradě. 
Krásný prázdninový čas plný milých zážitků vám přejí děti a pracovníci OU a ZŠ Holešov.

Jak jsme tvořili sněhuláky

Nastala zima. K ní patří sníh. Čekali jsme a čekali …….. a nic. Pak jsme dostali nápad! Vzali jsme si dřevěné kulaté odřezky a už to jelo. Ještě jsme potřebovali vrtačku, pilku, kladívko a kolíky. Kolečka jsme navrtávali, řezali, kolíky a postupně kolečka skládali do požadovaného tvaru. Co by to bylo za sněhuláka bez pometla. Využili jsme větvičky z břízy. Aby mu nebylo zima, ušili jsme mu čepici a kolem krku omotali šálu. Kolem pasu další, aby mu nespadly kalhoty. Hotovo. Nám se líbili – žákům 5.r a 8.r. , proto se chceme podělit s vámi.

O Vánocích

Společně se scházíme v čase blížících se vánočních svátků. V čase, kdy si více než jindy uvědomujeme význam přátelství, lásky v rodině, vzájemné blízkosti a porozumění mezi lidmi. V čase překrásných tradic. Zastavme se, poslouchejme, zpívejme. Vždyť nejkrásnějším dárkem je, že můžeme být spolu.
Šťastné Vánoce.

S čerty letos nejsou žerty …

Ani letos nezklamali. Pro své spolužáky si starší žáci přichystali pekelné překvapení …

Výlet Modrá – Velehrad

Dne 10. října jsme jeli na Velehrad. V 8 hodin jsme odjížděli od učiliště s panem řidičem a se spolužáky z učiliště. Hodinu jsme jeli, dojeli jsme na místo, na Modrou.
První jsme šli do podvodního světa, tam jsme šli do hloubky 1,1m. Prohlíželi jsme si ryby, byli tam kapři, štiky, sumci a velká bílá ryba, která k nim připlavala z moře, když ještě bylo volno a nebylo to uzavřené. Pak jsme šli do větší hloubky, tam jsme viděli zase různé ryby a želvy – byly moc krásné. Pak jsme šli zase nahoru, poděkovali jsme paní za krásné vyprávění a vyfotili se všichni u budovy a šli jsme dál. Šli jsme do nedalekého skanzenu, tam byl pan oblečen v dobovém starodávném oblečení a vyprávěl nám o tom, jak se žilo dříve ve městě nebo vesnicí. Postupně jsme si prohlíželi domky, podle plánků jsme věděli, co jaký domeček je. Pak jsme šli k panu hrnčířovi – ten pan nám řekl, jak musí vypadat správná hlína a kde se těží, a jak se těží, potom nám ukázal, jak se dělá z hlíny nádobí, vykouzlil nám hrnek. Viděli jsme, jak tam dělá čárky a různé ornamenty, poté jsme mu poděkovali a šli se dál podívat na další domky, třeba do školy nebo do hospody atd.
Vyšli jsme také na věž – ten, kdo se nebál a ten, kdo chtěl. Potom jsme se rozloučili a šli do autobusu, autobusem jsme popojeli na Velehrad. Tam jsme navštívili baziliku, šli jsme se podívat a někteří z nás pomodlit, a pak jsme si mohli nakoupit různé věci. A nakonec jsme jeli domů. Přijeli jsme do Holešova, poděkovali jsme panu řidiči a zatleskali mu a rozešli jsme domů.
… na další výlety se těší Katka, spisovatelka

Bystřické Dřevosochání

Vybrat si správné povolání patří mezi nejdůležitější rozhodnutí každého z nás. V pátek 20. září jsme se vypravili do Bystřice pod Hostýnem, abychom se seznámili s prací uměleckých řezbářů a truhlářů na 7. ročníku bystřického Dřevosochání. S mapou města v ruce jsme pak pátrali po krásných dřevěných sochách z minulých ročníků, které zdobí město. Příště si půjdeme vyzkoušet, jak pracují ……. zahradníci.

Tohle je nadpis

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Přesunout se na začátek